Stránka 1 z 1
Ohřev vody v CAS
Napsal: 27.10.2014 21:21
od Marek Miklíček
Zdravím,
neexistuje nějaký systém pro ohřev vody v CAS tak aby v zimě nezamrzla? Klasicky jsme JPO V a řešíme co s CAS přes zimu když na hasičárně se netopí. Nějaký systém by se dal i jednoduše vytvořit ale proč vymýšlet vymyšlené :)
Napsal: 27.10.2014 21:51
od petr.194
V rychlosti mě napadá takový ten odporový drát, co se dává okolo potrubí, či rohože- nějakým způsobem ji přidělat do nádrže. Je to zase na druhou stranu horší z hlediska usazování bordelů na bocích nádrže...
Napsal: 27.10.2014 22:21
od VOJTAcz
a co vodu spis chemicky upravit proti zamrznutí ?
Napsal: 28.10.2014 08:13
od Matěj Zrucký
My to máme řešené nezavislým topením v CAS, které ohřívá nádrž, čerpadlo i prostor pod roletami.
Napsal: 28.10.2014 15:12
od Marek Miklíček
Mě napadlo využít topný kabel, například něco takového:
http://www.podlahove-topeni.cz/cz/e-sho ... frostguard
kabel, který by byl trvale (alespoň přes zimu) umístěn v nádrži CAS, čerpadlo a všechny ostatní armatury by jsme odvodnili. Mělo by to udžet vodu aby nezamrzla a neplatili ročně velké pálky za topení. Jako JPO V těch výjezdů moc nemáme ale zase když už máme CAS tak nechat ji bez vody mi nepřipadá moc dobré.
Napsal: 29.10.2014 07:19
od Lukáš Svoboda
Ahoj, topný kabel není špatnej nápad, jenom budou pořizovací náklady trochu vyšší, pokud by jste se vydaly touto cestou tak bych spíš doporučoval kabel co se používá do okapů. Dá se koupit v metráži a pokud seženete nějakého elektrikáře tak i určitě levněji přes nějaký velkosklad. Tyto kabely jsou samoregulační, takže stačí ustřihnout požadovanou délku a připojit do zásuvky a navíc jsou konstruované pro trvalý styk s vodou.
Ale určitě by stálo za úvahu na zimu ošetřit vodu chemicky, určitě to bude levnější, je to jednorázová investice. V nejhorším můžeš použít obyč fridex a pokud nemáte tolik výjezdů tak by ti to mohlo stačit jen jednou za zimu.
Lukáš
Napsal: 29.10.2014 08:38
od haaaasa
A nebylo by lepší vyřešit topení v hasičárně?
Napsal: 29.10.2014 14:09
od Demy
Lukáš Svoboda: Hele to s tím fridexem myslíš vážně? Aby jim ta voda nezmrzla, tak by tam museli nalejt několik set litrů.... Možná i kubíků.... A není nahodou fridex a podobný nemrznoucí kapaliny hořlavý?
Nejjednodušší je asi garáž temperovat nebo pořádně zateplit.... Odporovej drát roztaje led v okapu, určitě neochrání několik tisíc litrů vody v nádrži....
Napsal: 29.10.2014 21:52
od petr.194
My máme zateplenou hasičárnu a bohatě stačí, když je tam nastavenej plynovej kotlík na 10stupňů. Plynu to moc nesežere, anebo pro kluky na vesnici, kdyby tam každej den zašel někdo přitopit- stačí jen zatopit a naložit kamna. to by bylo, aby to v tuhejch mrazech nestačilo.......
Napsal: 30.10.2014 06:22
od Lukáš Svoboda
Dobře, uznávám s tím fridexem si nejsem jistej, ale co se týče topných kabelů tak ty běžně montujeme třeba na ČOV jako ochranu před zamrznutím potrubí, dokonce jsem je montoval i před vjezd do garáže pod zámkovou dlažbu, aby majitel nemusel prohrnovat a světe div se funguje to. Samozřejmě, že nejlepší je topit v hasičárně, ale když vezmeš zatelpení, kotel a nějakej radiátor tak se bavíme cca o sto tisících, kdežto u topného kabel do 6 kubíkové nádrže max. tak o čtyřech tisících.
Napsal: 30.10.2014 11:37
od Marek Miklíček
právě o to mě tu jde, chemického ošetření bych se trochu bál, topení na hasičárně je problém, jednak není nijak zateplená, ani vrata, a navíc tam není plyn takže to není taky vhodné. Takže zvažuji nějaké to topení, strčit pod rolety a ohřívat nástavbu a nebo, ten topný drát. Máme jen 2 kubíky vody takže by to zase takový problém to ohrát tak aby to nezamrzlo být neměl.
Napsal: 30.10.2014 18:36
od Václav Danita(bonita)
Myslím že nejschůdnější je nějaká tkanina pověšená ve vratech (těžká tkanina) a občas tam v kamínkách přitopit.
Re: Ohřev vody v CAS
Napsal: 31.10.2014 14:15
od Honza S.
jednoznačně dooručuji řešit topení v hasičce. Ono to bude nejen udržovat vodu aby nezamrzla, ale taky vám to bude temperovat věci které tam máte. Boty, oblečení apod. Stavebně, žádné budově moc nesvědčí když promrzá. Takže když nad tím tak přemýšlím, tak postavit komín a koupit kamna (i na dřevo) mi přijde jako nejvíce smysluplná investice. Předpokládám, že jste vesnice nebo menší městečko, takže je snad možné se během těch nejvíce mrazivých dnů domluvit tak aby tam každý den někdo přišel zatopit. Provozní náklady na nákup dřeva budou určitě menší než cena za elektrickou energie.
Chemicky je nejjednodušší do vody přidat kuchyňskou sůl, ale bude rychleji rezivět nádrž.