Stránka 1 z 1

legislativa-konkrétní případ

Napsal: 13.12.2006 21:24
od Návštěvník

Napsal: 12.05.2008 15:20
od Standa Votoček
legislativa-konkrétní případ
Zdravim vás, máte někdo zkušenosti s čim nejlíp argumentovat u p. starosty, když bych ho rád požádal o příspěvek na novou stříkačku PS12, která by sloužila sboru předevšim pro dopravu vody při případném požáru? Jen pro doplnění: Jsme sice malá obec (resp. část obce o 50 obyvatelých), ale rádi bychom byli alespoň trochu akceschopni a ne uplně odříznutí. Nejbližší HSZ je 12km. Nemá to dokonce starota obce za povinnost zajistit dané prostředky?
Děkuji za rady

Napsal: 12.05.2008 15:20
od
Vyjednávání
Ahoj příteli,
1,Starosta je zodpovědný za ochranu obyvatel v obci.
2,HZS se dostaví k vám vzhledem k vaší vzdálenosti od HZS v zákonem stanoveném čase
3, Řekne že nemá na stříkačku peníze a nikdo s ním nehne.
4, Život je boj na taktickém poli a jde o to abys byl chytřejší než starosta a dokázal mu vysvětlit, že pokud to neudělá vážnější díru do obecního rozpočtu tak že by to bylo ve prospěch všech.
5, Zkus použít nenásilně prakktické argumenty aby pochopil, že jste již pravděpodobně v obci jediní, kteří mu jsou ochotni zadarmo pomoci, a že se mu ta investice do hasičů bohatě vrátí.
6, Pokud tvoje jednání bude korektní a on se s Vámi nebude chtít bavit, tak musíš počkat 4 roky. (budou volby .-))
7, Bylo by dobré, kdyby více kolegů zde napsalo své zkušenosti jak to dělají že mají ve starostovi podporu a on v nich.
8, Ni slávu, bližnímu ku pomoci.

Napsal: 12.05.2008 15:20
od
Příklad z praxe
Není to sice rozhodující argument ale: v jednom nejmenovaném okrese vznikl požár hospodářské budovy v zimě. Do obce vzdálené asi 20 km od HZS přijela jednotka asi za 24 min - silně namrzlá vozovka, museli jet pomalu. Mezitím místní JSDHO, JPO V přijela na místo události do 10 min s PS 12 a 15 úspěšně chránila obytné stavení, které bylo v jednom bloku s hospodářskou budovou. Určitě svým zásahem zachránili střechu obytné budovy a následné prolití obytné budovy, které by nastalo při hašení střechy, kterou oni uchránili. Je to možná souhra náhod, že byli zrovna poblíž hasičárny, když zazněla siréna a že dokázali na vozíku dopravit PS 12 k hořícímu stavení i zdroj vody byl poblíž. Neměli ani Avii. Nicméně já moc na náhody nevěřím. Prostě byli schopní.
Ni slávu bližnímu ku pomoci.

Napsal: 12.05.2008 15:20
od Jiří Proche
U nás taky...........
.......hořelo 25. prosince a poměrně mrzlo. Naše jednotka JPO V byla na místě první a další jednotky dorazily cca o 10 minut později než je normál.
Bohužel nám PS 12 moc nepomohla neb v potoce nebylo dost vody.
Tak teď snad bude malá cisterna.
Pokud Vám tu dvanáctku nekoupí a jste jednotka zřízená obcí, můžete žádat o převod od armády.

Napsal: 12.05.2008 15:20
od Ladislav Čablík
argumenty
Taky mu vysvětlete že PS-8, 12 není jen na hašení požárů, ale také při povodních zastane kus práce, a proto že máte v obci scela jistě nějaký ten potok(nebo veletok :-)) ) tak je jisté že sem tam určitě pozlobí, no a v té chvíli naběhnete Vy, a dáte se do práce, lidi budou spokojení, Vy taky, starostovi stoupne oblíbenost, protože koupil PS a ochránil tak lidičky, které chránit má.

Napsal: 12.05.2008 15:20
od František Havlíček
Část obce
Z příspěvku jsem pochopil, že se jedná o stříkačku do části obce. Tedy předpokládám, že obec má více částí a potom starosta musí řešit požární ochranu obce jako celku. Máte tedy v obci jednotku PO? A Vaše část o 50 obyvatelích má vytvořenou jednotku PO? Vznik JSDH je podle, alespoň, já si to myslím, první předpoklad k pořízení stříkačky. K čemu by byla stříkačka bez obsluhy?
V případě osad které jsou částí obce záleží hodně na pochopení obecního úřadu který je spravuje. Někde je zruší, stříkačky prodají a zlepší výbavu své jediné jednotky a zbude jim i na požární sport. Jinde zase usoudí, že hasiči jsou poslední fungující organizací ve vsi nějakým způsobem je podpoří. Což není jednoduché, peníze na JPO 3 na to použít nemohou

Napsal: 12.05.2008 15:20
od Standa Votoček
odpověď
Moc děkuju všem za přízpěvky.
Určitě využiju od každého něco. Problém je opravdu široký, každý jste narazil na několik rozdílých aspektů. Koukám, že to nikde není jednoduchý. My máme řekl bych "unaveného" starostu- všechno je problém. Ví, že se tu snažíme a jak se dá mu (v naší osadě) pomáháme, ale asi ho štve, že se snažíme něco dělat sami a nejsme odkázáni jen na něho. V osadě máme SDH s PS8. Potok tu sice máme, ale ne na povodně :o) Hořelo tu naposled naštěstí v r.1968. Vzhledem k tomu, že nás je cca 50 řekne, že je to moc velká investice.
Pokusíme se mu to nějak vysvětlit.

Ještě jednou děkuju za vaše reakce

Napsal: 12.05.2008 15:21
od OnýKokořín
Znak SDH
Ahoj rád bych se na něco zeptal. Chceme si nechat udělat nové nálepky na boční dveře naší CAS a zajímalo by mě zda si místo klasického znaku ČR můžeme dát znak naší obce ?? Předem děkuji za odpovědi

Napsal: 12.05.2008 15:21
od Jiří Sucharda
Vzhled vozidel resi vyhlaska
jinak obecne plati, ze na prednich dverich by mel byt napis Jednotka sboru dorbovolnych hasicu obce XXX a na zadnich dverich se pouziva znak obce. U HZS je to slozitejsi, tebe zato nikdo popotahovat nebude. Mame to i na novem aute. JJS

Napsal: 12.05.2008 15:21
od Milan Churý
Re:znak obce
vyhlášce to sice neodpovídá, leč vozidlo je majetkem obce. Za majetek SDH odpovídá velitel. No, u nás jsme to moc neřešili, znak města jsme chtěli - objednali - a vylepili. Navíc v rozporu s vyhláškou máme na boku cisterny velkým písmem název obce. Nikdo to nenepadá - a taky nevím proč.

Napsal: 12.05.2008 15:21
od Milan Churý
Ještě..
Jirka zapoměl - na dveře číslo jednotky -- detail.

Napsal: 12.05.2008 15:21
od OnýKokořín
Znak
Díky moc za radu já si taky myslel, že by kvůli tomu nemusel být žádný humbuk