Stránka 1 z 1

Cvičení

Napsal: 25.03.2014 16:21
od Jakub Grigar
Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat jak je nastaven program praktického výcviku pro jednotky JSDH?A to pro JSDH V určené na povodně, velkou vodu a s tím spojených věcí. Několikrát jsem již viděl cvičit HZS MSK ÚO Opava na místní nádrži Stříbrné jezero. A to mě vede k dotazu proč necvičíme s nimi když k tomu výbavu máme? Suché obleky, helmy, vesty, rafty, lana atd. Když se tam postavím jen tak na ,,čumendu,, tak vidím jak tam zkouší velice praktické věci. Ať už vedení raftu, záchranu osob z vody / z ledu atd. Myslím že by to bylo přínosem. Několikrát do roka si takové věci vyzkoušet a připomenout. Lidé by do toho také šli rádi. Člověk pak jede kolem autem a přijde mu to líto, že se tam cvičí věci ke kterým je předurčen a nikdo je nezvedl v židle ať se k přidají. Máte podobný názor? Dá se to nějak řešit?

Děkuji za odpověď.

Napsal: 25.03.2014 16:31
od Ondra
Myslím si, že není zase až tak velký problém zajet se domluvit na stanici v Opavě, aby vám dali vědět, když něco takového budou organizovat. Popř. se domluvit s více jednotkama a udělat to najdenou ;)

Napsal: 25.03.2014 16:39
od Petr Lang
Zajít na stanici a domluvit se.

Napsal: 25.03.2014 16:42
od Jakub Grigar
Bylo mi řečeno že by to tím pádem nám musela obec nebo HZS zaplatit benzin atd. Jinak s tím vlastni zkušenosti nemáte? Zase bych tem nerad vypadal jako vtěrka. Aby třeba starosta obce pak nenadával že jsme ho nejak obesly nebo tak neco.

Napsal: 25.03.2014 19:41
od sdh třebčín
Členové dobrovolných jednotek PO jsou povinni se zúčastňovat v určeném rozsahu pra-videlné odborné přípravy 6). Pravidelnou odbornou přípravu organizují velitelé dobrovolných jednotek PO. Témata pravidelné odborné přípravy stanovené velitelem dobrovolné jednotky PO na výcvikový rok dobrovolné jednotky PO vycházejí ze Základního zaměření pravidelné odborné přípravy jednotek PO a příslušníků HZS ČR na kalendářní rok, který vydává Ministerstvo vnitra-generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR (dále jen „MV-generální ředitelství HZS ČR“). Pravidelná odborná příprava v kalendářním roce probíhá v minimálním rozsahu 40 hodin. U jednotek SDH obcí kategorie JPO II se doporučuje mini-málně 40 % (16 hodin) pravidelné odborné přípravy členů dobrovolných jednotek PO vyko-návat ve spolupráci s HZS kraje na stanicích HZS kraje.
Základní odborná příprava členů dobrovolných jednotek PO

1. Členové dobrovolných jednotek PO mohou samostatně vykonávat službu při zdolávání požáru až po absolvování základní odborné přípravy 1).
2. V souladu s § 40 odst. 4 vyhlášky č. 247/2001 Sb., o organizaci a činnosti jednotek požární ochrany (dále jen „vyhláška”), se musí každý člen dobrovolné jednotky PO zúčastnit zá-kladní odborné přípravy nejméně v rozsahu 40 vyučovacích hodin, nejpozději do jednoho roku od zařazení do dobrovolné jednotky PO.

Napsal: 25.03.2014 20:56
od Jakub Grigar
tak tohle mi moc nepomohlo. ty hodiny a tak to ja vim. ja se ptal uplne na neco jineho

Napsal: 26.03.2014 10:35
od Irka Pošťák
Vždyť to tam máš napsáno úplně jasně "Pravidelnou odbornou přípravu organizují velitelé dobrovolných jednotek PO."
Z toho vaplývá že pokud chcete cvičit na vodě tak to musí (měl by) zorganizovat Váš velitel. A nemyslím si že by tě na HZS v Opavě považovali za vtěrku.
A co se týče PHM stejně musíte jezdit kondičky, tak to spojte s tím.