Stránka 1 z 1

Za co mají hasiči výsluhy?!

Napsal: 31.01.2011 12:41
od Miloš Vorel
Za co mají hasiči výsluhu? Třeba za tohle! A mohou takovou práci dělat s plným výkonem celý život? Obávám se, že nikoliv. A mohou pak hasiče dělat u jiného zaměstnavatele při slušném platovém ohodnocení? Odpověď stejná jako předchozí. Kalousku, Kalousku... ty jeden "férovej kluku", zachránče tohoto státu !!! :-(
http://www.facebook.com/video/video.php ... nts&ref=mf

http://www.facebook.com/video/video.php ... nts&ref=mf

http://www.facebook.com/video/video.php ... nts&ref=mf

Napsal: 31.01.2011 13:35
od Cujo
VIDEO NENÍ URČENO PRO VEŘEJNOU PRODUKCI !
(řada kolegů na videu už tady není, odešli na různé infarkty, rakoviny, mrtvice, úspěšně se uchlastali, pověsili či prostřelili hlavu kvérem...)

to je jako co?

Napsal: 31.01.2011 13:41
od Jiří Sucharda
Tvuj zpusob prezentace videa, i text samotneho prispevku ve me vyvolava velmi negativni reakce. Bohuzel myslim, ze podobnym agresivnim a'la Paroubkovskym pristupem veci spise skodis, nez pomahas. To uz lekari poznali take.
Ale k prispevku. Milosi jsem celozivotnim odpurcem vysluh, nebot za svoji praci mas byt radne odmenen v dobe, kdy ji vykonavas. Pripadne nasledky se maji resit pojistenim, nemoci z povolani apod. Mozna se budes zlobit ale tvuj pristup je logicky sobecky a vubec neberes v potaz napr. aktivni jednotky JPO II, ktere vykonavaji srovnatelnou praci, pri beznem zamestnani a bez jakychkoliv prebend (ozdravne pobyty, lazne, vysluha apod.). Nikdy jsem nikomu nic nezavidel a nebudu ani ted, vysluhu jste si vybojovali a ted si ji musite obhajit. JJS

Napsal: 31.01.2011 13:56
od Miloš Vorel
O aktivních dobrovolných jednotkách také něco vím. ;-)
http://hasici.praha-suchdol.cz/indexp.html
Mají své místo v IZS a patří jim dík za to, co zadarmo pro společnost dělají, ale nahradit profesionální jednotky nikdy nemohou a srovnávat jejich službu se službou profesionálů, kteří to v plném nasazení dělají 20-25 let opravdu nejde.
A výsluhy nejsou vynálezem tohoto státu, fungují i jinde v EU a v NATO a nezdaňují se. Tak proto, to není sobeckost.
http://praha.vupsv.cz/Fulltext/vz_197.pdf

Napsal: 31.01.2011 13:59
od Miloš Vorel
To je jako opravdová realita, víš? ;-)

Napsal: 31.01.2011 14:12
od Jeroným Vopršálek
Ozdravné pobyty a lázně už nejsou.

Napsal: 31.01.2011 14:23
od Miloš Vorel
pro Cujo:
To je třeba realita jednoho hasičského družstva, kde jsem v r. 1980 začínal. Z těch kolegů už tady není: Standa, Jindra, Venca, Láďa a ještě by se možná někdo našel, na koho si teď nevzpomenu. Všechno předčasné odchody ve věku kol 40-45. Úmrtnost cca 50%. A mám vzpomínat na další? Tam, kde se fakt často hasí a jsou hasiči často v akci, tam to opotřebení organismu je značné, jen se tím nikdo nijak moc nezabývá, protože to není nijak mediálně přitažlivé téma a mezi samotnými hasiči se najdou kolegové, kteří to zlehčují nebo jim to vůbec nedochází. :-(

Napsal: 31.01.2011 15:05
od Cujo
měl jsem namysli především to, že VIDEO NENÍ URČENO PRO VEŘEJNOU PRODUKCI !

Napsal: 31.01.2011 21:19
od Lukáš -X-
Mě do výsluh nic není.
Ale 50 % úmrtnost? To je asi nějaký hloupost, ne???
Mezi námi, horníkům, lesním dělníkům a dalším by ty výsluhy podle mě náleželi taky ... Ale jak tady píše JJS, nebude do budoucna lepší nějaká pojistka nemocí z povolání?! A k tomu nějaký symbolická složenka za práci pro stát?

Napsal: 01.02.2011 09:19
od hasla
Jo a jak by si to pojmenoval myslim tu nemoc z povolání, Opotřebení v rámci služby státu? Špatné uplatnění na trhu práce? A co takhle zrušit hasiče úplně a nechat jenom SDH ty to dělaj rádi, profesionálně, zdarma a odpadnou i ty strašný výsluhy, bude se rušit i PČR a nechá se to na Měšťácích a nebo ještě líp na nějakej bezpečnostních agenturách. Lidi zjistěj jak je to s jejich bezpečností a přestanou bourat, nebude hořet, žádný mimořádný události ...... ach jo to sou názory

Napsal: 01.02.2011 10:38
od Leoš Kučera
Nazdar Miloši,
nemyslíš, že jsi se zdaněnejma výsluhama ještě dopadl dobře...???!!! Když si tak vezmeš, že v tomhle státě nebyl problém zavírat do kriminálů a uranovejch dolů hrdiny - vojáky z bojišť 2.WW, tak jsi s těma směšnejma 15% daní zatím vlastně free-happy... Zdůrazňuju "ZATÍM" !!!!
Jedna paní totiž povídala, že když teď náš finančák oživil státní rozpočet z 6,3% "našich" platů a "vašich" 15% daní, tak by mohly zbýt i nějaké drobné na novou věznici a oživení těžby v Jáchymově...
P.S.: doufám jsi už zapoměl, kde bydlím... :-)))
L.

Napsal: 01.02.2011 11:46
od Martin Štěpánek
si trošku rýpnu, ale ne do výsluh:) - rušení bezpečnostních a ozbrojených sborů států není ani tak otázka technická jako spíše filosofická. současná doba, její vnímání a pojetí přineslo i nový fenomén - privatizace bezpečnosti (ale historicky nejde o nic nového, ve středověku např. na území Evropy toto zastávala šlechta, stejně jako ještě dříve ve starých civilizacích). některé státy, a nejedná se přitom jen o USA, či jiné Západní státy, postupně přenášejí výkon dříve ryze státních služeb k soukromým agenturám (a teď doopravdy nechápat naše bezpečnostní agentury hlídající Tesco). jsou to velké, vesměs nadnárodní firmy, PMC - private military company; PSC - private security company s ohromným kapitálem a ještě větším vlivem, které si stát najímá za účelem zajištění konkrétního výkonu bezpečnosti, případně vypracování a provádění metodiky. kdyby tyto společnosti teď zanikly, rozpadnou se najednou všechny vojenské mise NATO v zahraničí. dokonce i hasiče, myslím, že v Bagramu v Afghánistánu zajišťuje PMC, tuším, že kanadská.
jak už jsem ale napsal, je to otázka spíše filosofická, jde o ideu státu, identifikaci občanů a loajalitu občanů s ním - stát má zajišťovat bezpečnost svých občanů (hasiči, policie - represivní činnost, nezávislá, nezaujatá, postihující spravedlivě všechny, zajišťuje klidný a ničím nerušený vývoj společnosti - ideální stav), kteří se jím nechají dobrovolně omezovat výměnou za svoji neomezenou svobodu (zákony, porušení postihuje státní policie a státní soudy), omezení či větší finanční náročnost (musí být široká, celospolečenská a postihující všechny oblasti stejně bez rozdílu - jak obsahově, tak geograficky ).
zkušenosti v zahraničí ukázaly, že přenechání všeho (ve smyslu hlavních bezpečnostních činností státu) soukromým společnostem je ale neblahé pro vývoj společnosti (snaha o větší zásahy soukromých subjektů do nezadatelných lidských svobod a soukromí), mnohdy zvyšuje bezpečnostní riziko - soukromá společnost je odvislá od zakázky, chce více peněz, je to soukromý subjekt mající za cíl vydělávat peníze, musí mít vyšší vliv mezi politiky, vyšší vliv na chod státu => tlak na občanská práva a svobody, při neregulovaném fungování hrozí destabilizace státu a jeho úplné "zprivatizování" pod vládou mocné firmy (lobby) - lidé se stávají de facto "zaměstnanci" firmy). příklad - problémy s věznicemi v USA: existuje spousta soukromých věznic, kteří ke svému provozu (zisku) potřebují vězně - kde je sehnat?:) nemusím snad dál popisovat. snad jen, že je tam velmi vážná polemika ve společnosti a akademických kruzích, kam až toto může zajít. ale technokratům a ekonomům to vyhovuje, je to levnější. existuje pár dobrých i méně dobrých filmů, kde je toto riziko krásně vykresleno. ono totiž idea existence státu a jeho obyvatel není zase taková samozřejmost, jak si můžeme teď představovat. jde o sociální konstrukt v lidské mysli, stejně tak jako stát. ten také není přirozeným, stvořili si ho lidé na základě vnitřních a vnějších tlaků (výhod a rizik). jde o poměrně nový subjekt (v historickém kontextu) a rozhodně není zaručeno, že přetrvá navěky. koneckonců, evropský postmoderní stát je kvalitativně na míle daleko od moderní státnosti např. Číny nebo postkoloniálního Konga (snad největší rizika privatizace státu a jeho obyvatel - soukromá firma řídí celý stát, kde nekale likviduje konkurenci, stát využívá za účelem k další kumulaci zisku, postupně se z ní vyvine velká, totalitní politická strana likvidující své odpůrce. a toto se již stalo, takže nikoli zvrácená hypotetická budoucnost šílených filosofů).
čili, byl bych opatrný ve víře, že stát byl, je a bude garantem a zajišťovatelem bezpečnosti svých občanů na věčné časy.

Napsal: 01.02.2011 12:01
od Miloš Vorel
;-)
..Si myslím, až se kouknete na únorovou výplatu, že to nebude jen těch 6,3 :-(
A s tím zdaněním to je tak, že už nyní jsem pod tím, co mi v úředním státním tzv. "Rozhodnutí" na papír garantoval stát. Tudíž to je nyní cár papíru, se kterým si mohu vytřít.... třeba zamlžená okna v bytě apod. ;-)))
Tady jde o princip, protože při téhle Kalouskově zrůdnosti by ty výsluhy šly elegantně zrušit třeba 100% zdaněním. To je právě to zrádné, proti čemu se tady teď protestuje.
Pokud na jednu stranu Tě stát ve služebním poměru v lecčems omezuje, zakazuje a donucuje, tak na stranu druhou i on musí dostát svým závazkům!
Viz třeba případ Karel X. ze směny "A", který jen bránil svou družku v jejím zaměstnání před sexuálním obtěžováním od jednoho jejího kolegy. Frajírek dostal od Karla po zásluze "po papuli", když nedal na upozornění a milý Karel musel opustit sbor, protože toto jednání se neslučuje s profilem služebníka ve služebním poměru. To, že předtím zachránil s nasazením vlastního života jiného kolegu po pádu do hořícího objektu (ňamňamská tržnice) od smrti (!!!) se vůbec nebralo v potaz.
Kdyby nebyl ve služebním poměru, tak jeho soukromý život je jeho zaměstnavateli šumafuk.
Takže pokud stát od nás vyžaduje např. takovéhle ústupky, že si člověk ani nemůže bránit svou rodinu, nemůže se divit, že my zas chceme, aby on si plnil, co slíbil !!!
Mimochodem i mne vyhodili za to, že jsem se bránil jednomu kreténskému, prolhanému novináři!

Napsal: 01.02.2011 13:02
od Leoš Kučera
Nestraš...! Pan ministr se zaručil, že to bude 6,3%, tak přece ví co slibuje!!! Nechceš snad tvrdit, že nám ministři lžou...?
No nic, raději zmlknu, aby si pro mě nepřijel MUDr. Chocholoušek, než i on "odejde"...
Přeju pevné nervy všem lidem dobré vůle v době, jakou máme...! :-(((

Napsal: 01.02.2011 13:24
od Tomáš Otčenášek

Napsal: 01.02.2011 17:46
od Leoš Kučera
Ale no tak.... :-))) ... Kolego vzpamatuj se včas...!
Před květnem 1945 by Tě dozajista celá řada spoluobčanů ráda práskla okupační moci...
Nedal bych moc za to, že už nyní na Tebe mají na Okresním (?) sdružení SDH vlastní šanon...
Na téma udávání a servilita doporučuju písemnou konverzaci s tvůrcem vlákna p. Vorlem. Myslím, že se rád rozepíše...

Miloši, omlouvám se za znevážení Tvého původního tématu, ale po shlédnutí několika článků k současným problémům na internetových periodikách mohu mít buď záchvat vzteku, nebo cynickou mánii... :-(((
L.

Napsal: 01.02.2011 18:22
od Dan
Pane Otčenášek vám už asi hrabe na tuto nepovedenou fotomontáž jste už odkaz dával několikrát.Nedávno jste si stěžoval že nemáte čas na aktualizaci vašeho webu, ale na takové trapárny čas máte.Taktéž vaše potřeba vyjadřovat se ke všemu je poněkud zavádějící. Jednou radíte ať si hasiči místo zásahových přileb koupí jakési skořápky za 300 kč a jindy zas varujete před používáním zásahového oblečení které není kompletní od jednoho výrobce.Taktéž informace které píšete na požáry jsou rozdílné od informací na vašem webu. ( třeba informace o vaší partyzánské akci při povodních, časy dojezdů na skládku, nemožnost rozšíření požáru skládky a přitom pak jedete kontrolovat stoh který je poblíž atd.Také to že když vám někdo ohlásí požár, tak ho pošlete volat na tísňové volání a vy se jedete podívat jestli opravdu hoří je dost divné.

Napsal: 01.02.2011 18:28
od Miloš Vorel
Internetová periodika je třeba brát s rezervou, zvlášť pokud je vedou neziskoví, pravdomluvní, amatérští novináři. ;-) (jako třeba pan Nový)

Ale tohle docela má hlavu a patu a trochu se to mezi lidi rozšíří. V dnešních tištěných Lidovkách je to dokonce na titulní stránce - jako tzv. "votvírák"
http://www.lidovky.cz/stat-zdanil-veter ... _domov_kar
A moc zajímavý komentář je:
U Ústavního soudu mohou mít šanci, tvrdí právník
Ministerstvo financí se však vysloužilců nebojí. "Daňové podmínky může stát měnit kdykoliv v závislosti na rozpočtové situaci," řekl po měsíci fungování novely zákona o dani z příjmů Jakub Haas z ministerstva.

Jenže odborníci na ústavní právo si myslí něco jiného. "Postižené skupiny mohou mít u Ústavního soudu šanci," vysvětluje Jan Kudrna z Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Férovější by prý bylo, aby změna platila jen pro nově příchozí
Situaci, kdy voják jedná se státem o nástupu do služby, považuje Kudrna za druh smlouvy. A v takovýchto případech je podle něj retroaktivita zákonů, která mění podmínky, spíše nežádoucí.

"Voják si navíc podpisem závazku naplánoval nějakou kariéru a přistoupil na konkrétní nabídku," dodává Kudrna. Férovější by tak podle něj bylo, kdyby změna zákona platila jen pro nově nastupující vojáky, hasiče či policisty, kteří ví, do čeho půjdou.