Stránka 1 z 1

Jsem z toho jelen =(

Napsal: 22.01.2008 22:03
od Návštěvník

Napsal: 12.05.2008 15:25
od M. Kvopil
Jsem z toho jelen =(
Ahojte všichni,vím že spousta vás mě bude proklínat,že se zase ptám,když to tady je několikrát napsané,ale nějak to nechápu,takže bych moc moc moc prosil o vysvětlení.Jak je to tedy s řidičem u hasičů??Jde tedy u vás vykonávat pouze tuto práci,tzn. jenom jezdit a starat se o auto??Pochopil jsem,že asi ano,ale nechápu,proč mby měli mít řid. oprá. skupiny "C" všichni,když přeci stačí aby to měli hlavně jenom řidiči,kteří budou mít na starost auto a budou se o něj starat.nebo je to nutnost,aby když se něco stane,byl kdokoli schopný s tím autem odjet??Fakt bych vám byl moc vděčný,abyste mi odpověděli,abych v tom měl konečně jasno.Mockrát díky

Napsal: 12.05.2008 15:25
od ZATES
Ad:řidič
Asi takhle: u HZS(profesionálů) je to daný tabulkově kolik na směnu,stanici a podobně.U JSDH(dobrovolných) záleží hlavně na tom, v jaké jsou kategorii II,III,-V a kolik je zásahových aut u jednotky.Určitě platí čím víc(řidičů) tím líp,protože třeba v časech dovolených,kdy většina lidí,včetně řidičů jede někam pryč,by mohla být jednotka neakceschopná,protože by neměli řidiče.Jinak řidič, nemusí automaticky být strojník,ale ideální když je. Doufám že jsem to napsal smysluplně.Čauky.

Napsal: 12.05.2008 15:25
od bart
Ridic
Ridic nerovna se strojnik. Ridicem muze byt kazdy hasic, ktery ma ridicske opravneni prislusne skupiny a potrebna skoleni (s VEA nebo VA prece nemusi jet strojnik). Funkce ridic ale neexistuje, mame funkci strojnik, ale to uz neni jenom ridic...

Napsal: 12.05.2008 15:25
od Dag
re:
Řidič může vozidlo na místo zásahu jen přivézt, kdo je bude obsluhovat je už věc jiná. Např. obsluhu AZ také může provádět např. někdo, kdo ŘP nemá vůbec nebo třeba má jen B - pokud má platné školení pro obsluhu (u JSDH).

Napsal: 12.05.2008 15:25
od vlastimil vinter
řidiči, strojníci
Nevím jak je to ve vašich okresech ani neznám přesné znění vyhlášky, která by toto určovala, ale v okr. Klatovy to funguje tak, že kdo chce získat odbornost strojníka musel se prokázat řidičským oprávněním sk. C a profesním průkazem. Pokud toto nedoložil nebylo mu umožněno v kurzu pokračovat. Z toho vyplívá, že všichni proškolení strojníci jsou taktéž vlastníky řp. sk. C. Takto to začelo fungovat cca před třemi lety. Jedinou vyjímku tvoří strojníci u sborů, které mají ve výbavě pouze přípřeže PPS 12 - u nich nebyl řp. sk. C vyžadován.

Napsal: 12.05.2008 15:25
od M. Kvopil
......
Aha,takhle už plně chápu,díka mocka že jste napsali,konečně mám jasno....