Stránka 1 z 1
dotaz..prosím:-)
Napsal: 27.09.2007 15:55
od Návštěvník
Napsal: 12.05.2008 15:23
od Pavel Novák
dotaz..prosím:-)
chci se jen optat jestli nemá někdo zkušenost se zdravotníma prohlídkama k HZS.Jsem v řízení a čeká mě už jen zdr.prohlídka...Mam totiž hyperbilirubinemií a nevím jak na to lékaři reágují.Doktor mě tvrdí že to nic není a v práci by mě to nemělo omezovat..Prosím poraďte ..díky moc
Napsal: 12.05.2008 15:23
od Skopi
re:Pavel Novák
A co že to je vlastně zač ta hyper.......??
Napsal: 12.05.2008 15:23
od Jakub Kozák
RE: Skopi
Zvýšená hladina nějaké žlučosračky, nemá to na nic vliv, ale je to hodnota na výsledcích z krve, no

Bilirubin vzniká jako odpad z nějakého rozhladu hemoglobínu nebo co...
Cituji z Wikipedie:
"Bilirubin je žluté barvivo, které vzniká jako odpadní produkt degradace hemoglobinu. Červené krvinky mají omezenou životnost (asi 120 dní), po té jsou vychytávány ve slezině a jaterních sinusech a zničeny. Z hemoglobinu je pak odstraněno železo, které se použije k syntéze nového krevního barviva, a bílkovinná složka (globin), která se také recykluje. Zbytek hemu, porfyrinová kostra, je postupně přeměnen na bilirubin.
V těle zdravého dospělého člověka denně vznikne 250-350 mg bilirubinu.
Bilirubin je málo rozpustný ve vodě, tedy i v krevní plasmě. Navázaný na krevní bílkovinu albumin se dostává do jater, kde je vychytáván hepatocyty.
Uvnitř hepatocytu je konjugován na rozpustné bilirubinglukosiduronáty. Ty jsou vylučovány do žluče a následně to střeva."
Napsal: 12.05.2008 15:23
od sivá holubička
Bilirubin
Já jen vím, že pokud máš vyšší hladinu bilirubinu, tak ti nepracují játra úplně dokonale. Tento stav však může nastat i např.po nadměrném požití alkoholu nebo intoxikaci jiným jedem, který játra těžce zpracovávají. Kolega, který se hlásil k policii, měl hladinu několikanásobně překročenu a proto mu doktor dal nějaké léky na úpravu hladiny bilirubinu a zakázal požívat jakýkoliv alkohol. Po cca 2-3 měsících byl na kontrolní odběr a hladina byla vpořádku, proto byl přijat.
Pokud vím, není to nic vážného - bilirubin má zvýšený většina populace, je to dáno škodlivinami ve vzduchu, vodě, potravinách. Taky se to dá upravit přírodní cestou - zajdi si do lékárny nebo k lékaři a zeptej se na možné řešení...
Nicméně neustále hodně zvýšená hladina bilirubinu může být i příznakem určité nemoci - název si však nepamatuju (je to nějaký syndrom pojmenovaný po objeviteli). Přeju hodně štěstí a ať máš brzo hladinu bilirubinu v normě!!!
Napsal: 12.05.2008 15:23
od Ondrej Kulhanek
Pavel
Mám to taky. Neboj. tohle by nemělo být problémem při prohlídce. Na fyzickou stránku těla to nemá žádný vliv, pouze estetický

). Problém je, že doktoři mají odlišný názor, protože se přesně neví, co je původem tohoto "syndromu". Jsou lidi ve službě, jak u HZS, tak i třeba u AČR kteří jsou stejně postiženi jako my a slouží. Akorát se hladina bilirubinu častěji kontroluje. Potom taky záleží, jestli jsi neprodělal žloutenku, nebo jestli nemáš problémy s játrama. Dej vědět, jak jsi dopadl. Držím palce brácho.
Napsal: 12.05.2008 15:23
od Ondrej Kulhanek
Holubička
Je to tušim Gilbertův syndrom - falešná žloutenka - zdravotně nezávadná.
Napsal: 12.05.2008 15:23
od Jakub Kozák
RE: Ondřej
Jo, tak tak, sloužíme bez problémů

Dneska jsem měl hodnotu 39, o 5 míň než minule

Napsal: 12.05.2008 15:23
od Ondrej Kulhanek
Jakub
Pokud se nepletu,tak normalní hladina je cca 15 a něco. Mě jednou naměřili 60

). Potom se to ukllidnilo, ale někdy to vyletí.
Napsal: 12.05.2008 15:23
od
Normál
40 a něco při přijímacím řízení, normálně tak 35(normál je prý do 15-20), posudkový doktor mi napsal schopen A, bez mrknutí oka a když jsem byl u služebního, tak mi řekl, že je to v pohodě, nemá to na nic vliv a nebudem to nějak řešit...Prý tim trpí cca 25% populace, ale práškama a stravováním se to dá snížit. Pokud tě to tíží, zajdi si za vašim posudkovým doktorem a zeptej se ho a jeho osobní postoj, na personálním ti určitě řeknou jeho jméno..Byla by škoda nedostat se k hasičům kvůli takový prkotině... Držím palce u zdravotních